SAZINIETIES AR MUMS

Ja jūs ieinteresējuši "Vecmuižnieku" bioloģiskie produkti, vai vēlaties dalīties ar saviem iespaidiem par tiem - būsim priecīgi saņemt ziņu no jums!

Balgales pagasts, Talsu rajons
LV 3287
Latvija

Bioloģiskā zemnieku saimniecība “Vecmuižnieki” piedāvā gardu medu un ekoloģiski audzētus dārzeņus.

Ziedputekšņi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Donec sed odio dui. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue.

Ziedputekšņi ir augstvērtīgs bioloģiski aktīvs dabas produkts, ko bites ievāc no augu ziedu putekšnīcām un izmanto savā uzturā kā olbaltumvielu un vitamīnu avotu. Ziedputekšņus bite vāc saulainā, siltā laikā dienas pirmajā pusē no visdažādākajiem dabā ziedošajiem augiem.

Ziedputekšņos ir visas nepieciešamās vielas cilvēka organisma attīstībai: olbaltumvielas, taukvielas, ogļhidrāti, vitamīni, minerālvielas, fermenti, hormoni. To sastāvu nosaka augs, ievākšanas laika meteoroloģiskie apstākļi, ģeogrāfija, apstrāde – žāvēšana. Piemēram, A vitamīna provitamīna jeb karotīna ziedputekšņos ir 20 reižu vairāk nekā burkānos.

Ziedputekšņi aktivizē cilvēka organisma aizsargspējas, aktivizē leikocītus cīņai pret svešķermeņiem asinīs, tiem ir izteiktas reģenerējošas spējas organisma audu bojājumu gadījumos, tie uzlabo kuņģa un zarnu darbību, normalizē hemoglobīna līmeni, pozitīvi iedarbojas uz asinsriti, kā arī paaugstina cilvēka fizisko izturību lielu garīgu un fizisku slodžu laikā.

Ziedputekšņus var lietot pirms ēšanas vai ēšanas laikā pa 1 ēdamkarotei 1-2 reizes dienā. Būtu vēlams, lai ikviens apēstu vismaz 250-300 gramus ziedputekšņu gadā, un to izdarītu līdz iestājas mitrais un aukstais laiks, jo rudeņos un pavasaros putekšņi palīdz izsargāties no saaukstēšanās slimībām, stiprinot organisma imunitāti.

Ziedputeksni_Vecmuiznieki.JPG