Medu pēc izcelsmes iedala ziedu medū, lapu medū un jauktā medū. Ziedu medus var būt monoflors - ievākts no vienas augu sugas ziediem, piemēram, liepu vai viršu medus – vai poliflors, kas ievākts no dažādu augu sugu ziediem. Latvijā izplatītākais ir poliflorais, tas ir, dažādu ziedu medus.

Bioloģiskā saimniecība “Vecmuižnieki” piedāvā gan dažādu ziedu medu, gan viršu ziedu medu, kas ievākts bišu dravās Talsu novada Balgales pagastā. Latvija atrodas klimatiskajā zonā, kurai raksturīga liela ziedošo augu dažādība vienuviet un samērā īss ziedēšanas periods. Pateicoties īsajam ziedēšanas periodam, augu nektārs izdalās koncentrētāks, satur vairāk bioloģiski aktīvu vielu, bet lielā nektāraugu dažādība nodrošina medus vērtīgo īpašību daudzpusību. Svarīgākās minerālvielas medus sastāvā ir K, P, Ca, CL, S, Na, Mg, Fe, Mn, Al, Cu. Uzglabājot medu, tas kristalizējas, taču tā laikā medus ķīmiskais sastāvs un uzturvērtība nemainās.

Bites sliktu medu neražo - viltots, bojāts vai kā citādi sagandēts medus var būt tikai cilvēka roku darbs. Tāpēc arī medum, tāpat kā visiem citiem bioloģiskajiem produktiem, notiek regulāras kvalitātes pārbaudes. “Vecmuižnieku” ražotajiem biškopības produktiem tiek piešķirta arī preču zīme “Ievākts Latvijā”, ar kuru tiek apzīmēti kvalitatīvi Latvijas biškopības produkti.